توسعه کشاورزی ...

صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی سرایان با سرمایه گذاری در بخشهای مختلف و افزایش بهره وری به توسعه کشاورزی و دامداری و . . . منطقه کمک می کند.

ادامه مطلب

بهره وری . . .

صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی سرایان با استفاده از روشهای نوین با هدف افزایش بهره وری در بین کشاورزان و... تشکیل شده است .

ادامه مطلب

سرمایه گذاری ...

صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی سرایان با سرمایه گذاری یا مشارکت در بخشهای مختلف به کمک کشاورزان منطقه می شتابد.

ادامه مطلب

برگزاری جلسه جهت بررسی مشکلات دامداران و عشایر بخش آیسک

 برگزاری جلسه  جهت بررسی و حل مشکلات دامداران و عشایر بخش آیسک :

جلسه ای جهت حل مشکل دامداران وعشایر بخش آیسک با حضور مدیریت محترم جهاد جناب اقای مهندس کیانی و بخشدار محترم جناب اقای میررضوی و اعضای شورا شهرهای بغداده ودوحصاران در محل بخشداری آیسک برگزار گردید.

در ابتدای جلسه بخشدارمحترم  ضمن عرض خیر مقدم به مدعوین محترم به تشریح وضعیت دامداران منطقه و مشکلات عدیده انها پرداخت بحث نگه داشت دام وعدم مقرون به صرفه بودن به جهت گرانی نهاده وعدم قدرت مالی عشایر جهت خرید وتامین نهاده و هم چنین ناتوانی در فروش دام زنده به جهت نبود بازار مناسب و عدم خرید دام مازاد که همه  این مشکلات دست به دست هم داده و شرایط بحرانی را برای دامداران بوجود اورده است.


در ادامه آقای مهندس کیانی ضمن عرض تشکر وخیر مقدم با بیان اینکه مدیریت و حل بحران بخش دام با پول قابل حل شدن نیست خاطر نشان کردند که در حال حاظر خرید دام مازاد توسط دولت بهترین راه حل میباشد . در ادامه مدیر عامل صندوق مهندس شوقی هم گفت که صندوق در مرحله اول به میزان دو میلیارد وپانصد میلیون ریال به 5 تشکل فعال در زمینه دام در سطح شهرستان تسهیلات ارزان قیمت جهت تامین نهاده کافی وبا قیمت مناسب برای حل مشکل دامداران پرداخت کرده است.که با توجه به میزان گستردگی خشکسالی و حجم بالای دام منطقه این میزان جوابگو نبوده ونیاز به عزم بیشتری دارد.


وهم چنین با بیان این مطلب که صندوق توانسته میزان سه میلیارد ریال تسهیلات با کارمزد پایین پس از حضور نماینده محترم مجلس جناب اقای دکتر عبدالله زاده وفرماندار محترم به همراه مدیریت محترم جهاد کشاورزی و مدیر عامل صندوق در محل صندوق مادر تخصصی  برای حل مشکل دامداران اخذ نماید که درحال بررسی راه کارمناسب برای هر چه بهتر هزینه کردن این مبلغ میباشد. پس از صحبت مدیر عامل صندوق اعضای محترم شورا به ارائه پیشنهادهای خود جهت حل مشکل دامداران وعشایر پرداختند که بحث تامین نهاده خصوصا سیلو با توجه به فصل برداشت ذرت مورد تایید قرار گرفت وبیان شد که با انجام این کار هم کشاورزان منطقه سود خواهند کرد و هم دامداران که تصمیمات نهایی به جلسه کارگروه صندوق موکول شد تا بهترین شرایط برای انجام این کاردر کوتاهترین زمان  مهیا شود.

بازدید

1208000
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
693
731
4781
1198864
11146
18389
1208000

امروز: ش، 28 بهمن 1396 -