توسعه کشاورزی ...

صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی سرایان با سرمایه گذاری در بخشهای مختلف و افزایش بهره وری به توسعه کشاورزی و دامداری و . . . منطقه کمک می کند.

ادامه مطلب

بهره وری . . .

صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی سرایان با استفاده از روشهای نوین با هدف افزایش بهره وری در بین کشاورزان و... تشکیل شده است .

ادامه مطلب

سرمایه گذاری ...

صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی سرایان با سرمایه گذاری یا مشارکت در بخشهای مختلف به کمک کشاورزان منطقه می شتابد.

ادامه مطلب

دستور العمل مدل ارائه خدمت در صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی سرایان:

صندوق شهرستان سرایان در راستای عمل به دستورالعملهای  مدل ارائه خدمت و نیل به اهداف این طرح  از قبل از اجرایی و مطرح شدن این موضوع فعالیتهای اثر بخش خود را در چند زمینه برنامه ریزی و عملیاتی نموده است :

بحث تامین نهاده از طریق انعقاد قرارداد عاملیت توزیع نهاده در قالب اعطای تسهیلات ارزان قیمت  به 4 تشکل پویای سطح شهرستان و تامین نهاده مناسب توسط تشکلها بسته شد. با این هدف که مشکل کمبود نهاده با توجه به خشکسالیهای اخیر مرتفع شده و دغدغه دامداران نسبت به تهیه علوفه ارزان قیمت وبا کیفیت کاهش یابد.تشکلهای طرف قراردادهم چنین با سرمایه گذاری خود به همان میزان تسهیلات اعطایی صندوق نسبت به خرید وتامین نهاده اقدام نمایند.

برای هریک از تشکلها قراردادی منعقد ومقرر گردید که نسبت به تامین نهاده ارزان قیمت وبا کیفیت اقدام نمیند.به صندوق هم اجازه داده شد تا بر نحوه توزیع نهاده نظارت کامل داشته و با با زدیدهای سرزده از چگونگی روند فعالیت اطلاع حاصل نماید.صندوق موظف گردید  ماهیانه نسبت به اخذ گزارش از شرکت های طرف قراداد که مربوط به لیست خریداران نهاده و میزان فروش ونوع نهاده خریداری شده اقدام نماید.میزان سرمایه گذاری صندوق در این طرح به میزان 3 میلیارد ریال بوده است.از مزایا این طرح تامین نهاده مناسب وبا کیفیت وفراوانی نهاده با توجه به خشکسالیهای اخیر .احیا تشکل ورونق گرفتن ان .عدم دخالت دلالان و عدم اشفتگی بازار و گران شدن قیمت نهاده .که همگی تا کنون رضایتمندی دامداران و فعالان بخش را در پی داشته است.

مدیریت برداشت ذرت علوفه ای شهرستان :با توجه به اهمیت محصول ذرت علوفه ای در تغذیه گاو وگوسفند خصوصا گاوداریهای سنتی و نیمه صنعتی در شهرستان ونیز دغدغه کشاورزان برای بحث جمع اوری وفروش به موقع محصول صندوق شهرستان با انعقاد قراردادی با تشکل فعال در این زمینه مشکل برداشت محصول کشاورزان را مرتغع نموده و مقرر شد که دستگاه دروگر تا پایان فصل برداشت در منطقه مستقر بوده و نسبت به درو تمامی محصول کاشت شده اقدام نماید.ازطرف دیگر ازمراکز جهاد در سطح شهرستان خواسته شد تا لیست تمامی دامداران خواهان ذرت عوفه ای جهت تهیه سیلوی ذرت به صندوق را اعلام کنند.پس از انجام این کار و اخذ امار مربوطه مقرر گردید تا با همکاری تشکل فعال در این زمینه محصول از کشاورز به صورت 45 روزه خریداری شده و به صورت 45 روزه به دامداران متقاضی فروخته شود با این هدف که هم کشاورز و هم دامدار از مزایای این طرح برخوردار شده و صندوق با اعمال مدیریت خود در این زمینه اثر بخشی فعالیت خود را نشان دهد.

مدیریت تنظیم بازار محصول پنبه شهرستان:با توجه به اهمیت استراتیژیکی بودن محصول پنبه در شهرستان سرایان و جایگاه مهم این محصول در معیشت مردم منطقه خصوصا کشاورزان خرید به موقع این محصول و با قیمت مناسب یکی از دغدغه های کشاورزان منطقه میباشد .نوسانات بالای قیمت محصول و عدم تنظیم بازار و مشخص نبودن قیمت واقعی محصول توسط دلالان و خریداران پنبه صندوق را بر ان داشت تا با همکاری یکی از تشکلهای فعال در این زمینه اقدام به خرید پنبه به قیمتی بالاتر از قیمت موجود در سطح شهرستان نماید.اهداف صندوق از ورود به این موضوع کنترل بازار و وعدم اشفتگی بازار خرید محصول ارامش خاطر کشاورزان احیا تشکل مربوطه بوده است.که به خوبی در حال انجام است.

تامین کود پاییزه شهرستان:با توجه به اهمیت جایگاه کود مناسب در جهت تولید محصول بیشتر و باکیفیت تر در دسترس بودن کود مناسب و کافی برای فصل کاشت یکی از دغدغه های کشاورزان سطح شهرستان میباشد.صندوق شهرستان جهت حل این دغدغه کشاورزان اقدام به تهیه ضمانت نامه بانکی برای تشکل فعال در این زمینه که متولی تامین کود در سطح شهرستان میباشد نموده است.تشکل هم به همان میزان ضمانت نامه بانکی تهیه شده توسط صندوق سرمایه گذاری کرده واقدام به خرید کود از شرکت خدمات حمایتی کرده است که در حال توزیع میباشد.

تمامی فعالیتهای اثر بخش انجام شده در صندوق با این هدف شکل گرفته که تمامی فعالان در بخش دام و کشاورزی شهرستان چه عضو وچه غیر عضو از مواهب تاسیس این صندوقها برخوردار گردند و منجر به این شده که فعالان بخش به صندوق شهرستان به عنوان یک نهاد اثر بخش وکمک کننده در مواقع بحرانی نگاه کرده و خواستار این هستند که توان صندوقها با حمایت مسئولین افزایش یلفته و دغدغه های بخش کشاورزی و دامداری به حداقل برسد./

بازدید

1190847
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
432
684
5364
1181580
12382
18756
1190847

امروز: ی، 01 بهمن 1396 -