توسعه کشاورزی ...

صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی سرایان با سرمایه گذاری در بخشهای مختلف و افزایش بهره وری به توسعه کشاورزی و دامداری و . . . منطقه کمک می کند.

ادامه مطلب

بهره وری . . .

صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی سرایان با استفاده از روشهای نوین با هدف افزایش بهره وری در بین کشاورزان و... تشکیل شده است .

ادامه مطلب

سرمایه گذاری ...

صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی سرایان با سرمایه گذاری یا مشارکت در بخشهای مختلف به کمک کشاورزان منطقه می شتابد.

ادامه مطلب

گزارش اولین جلسه کارگروه تخصصی دام

اولین جلسه کارگروه تخصصی دام در محل مدیریت جهاد شهرستان پیرو دعوت قبلی از نخبگان و تولید کنندگان برتر مراکز جهاد شهرستان مدیریت جهاد و مسئول امور دام و مدیر عامل صندوق شهرستان برگزار گردید .

در ابتدای جلسه مدیر عامل صندوق پس از عرض خیر مقدم به شرح دستورکار جلسه و مواردی که باید مورد بحث قرار بگیرد پرداخت.

1-چگونگی نحوه ارائه خدمات توسط صندوق به دامداران در قالب خدماتی شامل خدمات دامپزشکی ،تامین نهاده وغیره

2-تهیه و تنظیم تقویم دامپروری و مشخص کردن ماههای بحرانی و حساس جهت حمایت صندوق از دامداران

3-استفاده از پتانسیل سرمایه ای خود دامداران و سرمایه گذاری صندوق جهت حل مشکلات رایج دامداران

4-خرید وتامین نهاده با حذف واسطه ها به این صورت که خود صندوق ونماینده دامداران جهت تامین نهاده در محل تولید نهاده استقرار یافته و مستقیما محصول از کشاورز خریداری گردد.

5-مشخص کردن افراد قوی و تشکلهای فعال در زمینه دام و معرفی انها به صندوق جهت دادن مشاوره و تشکیل اتاق فکر

در ادامه اقای مهندس کیانی مدیریت محترم جهاد ونماینده دولت در صندوق به شرح فعالیتهای صندوق خصوصا کارهایی خوبی که در زمینه دام انجام شده توسط صندوق پرداختند و خواهان این شدند که با کمک و همکاری خود دامداران و مشاوره انها قدمهای بهتری برداشته شود.در ادامه شرکت کنندگان در جلسه با تایید فعالیت خوب و موثر صندوق شهرستان و اظهار رضایت مندی از فعالیتهای صندوق پیشنهادات و نظرات خود را به شرح زیر بیان کردند.

1-      صندوق به دلیل قیمت پایین خرید گوشت از دامداران شرایطی را فراهم نماید تا باساماندهی افرادی که در زمینه خرید دام فعال هستند برای ایجاد و راه اندازی مرکز عرضه و فروش دام اقدام نموده  ونیزبا  نرخ گیری درماهایی که فصل فروش دام میباشد و اعلام به دامداران به تعادل قیمت و جلوگیری از افت قیمت کمک نماید.

2-      حمایت از تولید کنندگان برتر در قالب بسته های تشویقی (اعطا تسهیلات کم بهره )جهت تشویق انهاکه این کار باعث ایجاد انگیزش دربین دیگر تولید کنندگان نیزخواهد شد.

3-      قرار داد با دکتر دامپزشک با سابقه و فعال با همکاری خود دامدار بدین صورت که ماهیانه و با مشخص شدن افراد متقاضی ویزیت از دام انها به عمل اید.هم چنین رایزنیهای لازم با مدیریت شبکه دامپزشکی شهرستان در خصوص ساماندهی و تامین داروهای دامپزشکی مورد نیاز انجام شود.

4-      گروه بندی دامداران منطقه جهت مشخص شدن دقیق جمعیت هدف برای ارائه خدمات

5-      قرار داد با کارشناس نخبه علوم دامی جهت نظارت برتغذیه  دام و تهیه جیره بالانس شده به جهت افزایش بهره وری

6-       بازدید از گاوداریهای برتر و منتخب جهت استفاده از تجریبات انها

7-      کمک صندوق در جهت راه اندازی و تعمیر ادوات کشاورزی کاشت داشت و برداشت خصوصا ذرت علوفه ای که بخش عمده ای از تغذیه دام منطقه در فصل زمستان را تشکیل میدهد .

 

بازدید

1190844
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
429
684
5361
1181580
12379
18756
1190844

امروز: ی، 01 بهمن 1396 -