توسعه کشاورزی ...

صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی سرایان با سرمایه گذاری در بخشهای مختلف و افزایش بهره وری به توسعه کشاورزی و دامداری و . . . منطقه کمک می کند.

ادامه مطلب

بهره وری . . .

صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی سرایان با استفاده از روشهای نوین با هدف افزایش بهره وری در بین کشاورزان و... تشکیل شده است .

ادامه مطلب

سرمایه گذاری ...

صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی سرایان با سرمایه گذاری یا مشارکت در بخشهای مختلف به کمک کشاورزان منطقه می شتابد.

ادامه مطلب

ایجاد زمینه‌های همکاری بین صندوق زنبورداری کل کشور و صندوق‌های حمایت از توسعه بخش کشاورزی شهرستان‌های سرایان، فردوس و بشرویه

 

در تاریخ چهارشنه مورخ 1394/3/6 جلسه‌ای در مدیریت توسعه سرمایه‌گذاری و تسهیلات با حضور آقایان جدی(رئیس اداره توسعه سرمایه‌گذاری)، بانکی‌پور (مدیر عامل صندوق زنبورداری)، روشن ( مدیر عامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی شهرستان فردوس)، شوقی (مدیر عامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی شهرستان سرایان)، اسماعیلی اول (مدیر عامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی شهرستان بشرویه) در خصوص بررسی زمینه‌های همکاری مشترک فی‌مابین صندوق زنبورداری و صندوق‌های فوق‌الذکر برگزار گردید. 

 

در این جلسه آقای جدی در خصوص نیاز صندوق‌های شهرستانی به استفاده از امکانات و توانمندی‌های صندوق‌های تخصصی اشاره نموده و در خصوص سه صندوق حاضر در جلسه این موضوع مطرح شد که به دلیل نزدیکی این صندوق‌ها به هم و یکی بودن مسائل و مشکلات و نیاز‌هایشان با توجه به تشکیل کارگروهی (به همراه صندوق طبس) که در راستای هم‌افزایی یکدیگر داشته‌اند آمادگی همکاری با صندوق زنبورداری و استفاده از تجربیات و امکانات صندوق مذکور را دارند.

آقای بانکی‌پور: در حال حاضر تعاونی‌های مربوطه در شهرستان سرایان و فردوس تا حدود سه هزار میلیون ریال از منابع قرض‌الحسنه و حدود دو هزار میلیون ریال از محل مازاد منابع (با نرخ 14 درصد) می‌توانند از ما تسهیلات بگیرند ولی تمایلی به دریافت آن ندارند. از طرفی صندوق نیز کلیه تسهیلات خود را براساس برنامه اجرائی متقاضیان ارائه خواهد نمود. ترجیح ما این است که با صندوق‌های شهرستانی کار کنیم و تسهیلات مذکور نیز در صورت هماهنگی صندوق‌های شهرستانی با تعاونی‌های مربوطه با مدیریت صندوق شهرستان قابل ارائه می‌باشد.. در عین حال با توجه به ایجاد فروشگاه عرضه مستقیم عسل و محصولات مربوطه در تهران هر کدام از صندوق‌ها آمادگی داشته باشند می‌توانند عسل منطقه خود را با بسته‌بندی و برند مناسب بدون هزینه در تهران به فروش برسانند. 

سپس هریک از مدیران عامل صندوق‌های شهرستانی نظرات خود را در خصوص موضوعات مربوطه و حوزه فعالیتی خود بیان داشتند. در نهایت تصمیمات زیر اتخاذ گردید: 

1. صندوق‌های شهرستانی با تعاونی‌های زنبورداران در شهرستان مربوطه هماهنگی لازم را به عمل آورده و براساس آن تفاهمات طرح مربوطه جهت استفاده از تسهیلات صندوق زنبورداری به همراه برنامه اجرائی مربوطه ارائه نمایند.

2. صندوق زنبورداری نیز آمادگی خود را در جهت خرید عسل (با شرائط مورد توافق) با سقف رقم تسهیلات مربوطه در قبال ارائه نهاده اعلام داشته و در صورت حصول توافق بین صندوق‌های شهرستانی و تعاونی‌های مذکور این عملیات از طریق صندوق‌ها انجام گردد.

3. صندوق بشرویه نیز به علت عدم وجود تعاونی زنبورداری در شهرستان مربوطه از طریق یکی از دو صندوق فردوس یا سرایان و همکاری تعاونی‌های شهرستان اقدام به فروش محصولات تولیدی اعضا نمایند.  

بازدید

1190863
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
448
684
5380
1181580
12398
18756
1190863

امروز: ی، 01 بهمن 1396 -