توسعه کشاورزی ...

صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی سرایان با سرمایه گذاری در بخشهای مختلف و افزایش بهره وری به توسعه کشاورزی و دامداری و . . . منطقه کمک می کند.

ادامه مطلب

بهره وری . . .

صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی سرایان با استفاده از روشهای نوین با هدف افزایش بهره وری در بین کشاورزان و... تشکیل شده است .

ادامه مطلب

سرمایه گذاری ...

صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی سرایان با سرمایه گذاری یا مشارکت در بخشهای مختلف به کمک کشاورزان منطقه می شتابد.

ادامه مطلب

خلاصه اطلاعات و عملکرد صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی شهرستان سرایان

وضعیت فعلی صندوق

سال تاسیس: 1391

سرمایه اولیه: 35683 ميليون ريال

تعداد اعضا: 528 که شامل 7 تشکل و 521 عضو حقیقی می‌باشد

تعداد مجامع برگزار شده: 9 مورد

تعداد جلسات هیئت مدیره برگزار شده: 35 جلسه تا كنون

برگزاری جلسات کارگروه تخصصی با محوریت (دام، آب و خاک، مدل ارائه خدمت، بیمه، زنجیره‌های تولید حل مشکلات تشکل‌های دچار رکود)

حضور متعدد در تهران و صندوق مادر تخصصی به همراه نماینده محترم مجلس جناب آقای دکتر عبداله زاده، فرماندار محترم جناب آقای کریمی و مدیران صندوق جهت پیگیری امورات صندوق 

 اعضای هیئت مدیره و مدیر عامل صندوق

1- موسی سلیمانی (رئیس هیئت مدیره و نماینده دولت)  2- محمد رضائی (نائب رئیس هیئت مدیره)

3- محمد رضا ابراهیم زاده  4- حسن نجّاری سه قلعه  5- سید رضا جعفرنیا

مدیر عامل: احسان شوقی

تسهیلات اعطایی از ابتدای تاسیس تاکنون

1- از محل منابع داخلی صندوق (قرض الحسنه4٪): 90 میلیارد ریال در طی سه مرحله به تعداد 1900 فقره

2- از محل منابع داخلی صندوق (سرمایه در گردش): 9 میلیارد ریال به تعداد 25 فقره

3- معرفی تشکلها به بانک‌ها از محل معدل حساب صندوق: 60 میلیارد ریال به تعداد 70 فقره

4- عاملیت اعتبارات هدف‌مندی یارانه‌ها در قالب طرح‌های آبیاری تحت فشار و به‌سازی و نوسازی قنوات، خدمات كارشناس گياهپزشكي و نهال به میزان 3 میلیارد ریال در قالب پرونده‌های ارسالی از مدیریت جهاد کشاورزی که تاکنون مبلغ 3 میلیارد ریال تعیین تکلیف شده است. لازم به ذکر است مبالغ جدید عاملیت به حساب صندوق به میزان 10 میلیارد ریال واریز شده که هنوز وارد فاز عملیاتی نگردیده است. 

خدمات ارائه شده از ابتدای تاسیس تاکنون

1- اعطای تسهیلات سرمایه در گردش به 5 تشکل پویای شهرستان جهت تامین نهاده دامی با قیمت مناسب به جهت کمک به دامداران سطح شهرستان برای مبارزه با خشکسالی و کمبود نهاده.

2- خرید پنبه با مشارکت یکی از تعاونی‌های فعال شهرستان به قیمتی بالاتر از قیمت موجود در بازار جهت حمایت از تولید کنندگان بخش.

3- دریافت 3 میلیارد ریال تسهیلات از محل منابع داخلی صندوق مادر جهت کمک  به عشایر و دامداران شهرستان برای حل بحران خشکسالی.

4- مدیریت کاشت و برداشت ذرت علوفه‌ای سهامداران با اعطای 120 میلیون ریال تسهیلات سرمایه درگردش به تشکل طرف قرارداد جهت کاشت محصول به میزان 12 هکتار و درو محصول درفصل برداشت.

5- عاملیت توزیع اعتبارات دولتی (آبیاری تحت فشار، قنوات، نهال و خدمات کارشناس گیاهپزشکی).

6- اخذ 3 میلیارد ریال تسهیلات از محل منابع داخلی صندوق مادر، جهت ارائه خدمات به سهامداران درقالب طرح توجیهی ارائه شده.

7- اعطای تسهیلات سرمایه درگردش به میزان 250 میلیون ریال به تشکل فعال کشاورزی در بخش سه‌قلعه جهت تامین کودشیمیایی و نهاده‌های مربوطه.

8- تهیه ضمانت‌نامه بانکی به میزان 1 میلیارد ریال برای تشکل فعال در این زمینه که متولی تامین کود نیز درسطح شهرستان می‌باشد. تشکل هم به همان میزان ضمانت نامه بانکی تهیه شده توسط صندوق، سرمایه گذاری کرده و اقدام به خرید کود ازشرکت خدمات حمایتی نموده که درحال توزیع می‌باشد.

9- اقدام صندوق جهت ورود به چرخه خرید تضمینی محصول گندم شهرستان ازطریق اعطای تسهیلات سرمایه درگردش به تشکل خریدار محصول ازکشاورزان  به میزان 500 میلیون ریال.

10- توزیع جو مدت دار به میزان 1500تن باهمکاری تشکل‌های فعال در این بخش با اعطای تسهیلات سرمایه درگردش به میزان 2 میلیارد ریال به دو تشکل مربوطه جهت تهیه ضمانت‌نامه بانکی.  

11- امضای تفاهم نامه با موسسه پست بانک و صندوق قرض الحسنه بانک توسعه تعاون و سرمایه گذاری دراین موسسه جهت معرفی سهامداران صندوق با تشخیص هیئت مدیره برای اخذ تسهیلات قرض الحسنه.

12- برگزاری جلسات کارگروه تخصصی با شرکت خدمات بیمه‌ای برای بررسی و رفع موانع مربوط به بیمه محصولات و دام سهامداران صندوق و زمینه سازی جهت رفع آن‌ها و کاهش خطرات ناشی از عوامل طبیعی و در نتیجه کاهش  ضرر و زیان به تولیدکنندگان  که پس از مشخص شدن یکی از موارد که عدم تامین نقدینگی در زمان بیمه نمودن توسط کشاورز و دامدار بود صندوق پس از آن وارد فاز عملیاتی شد و با اعطای تسهیلات کم بهره به شرکت خدمات بیمه‌ای و کارگزاران مقرر نمود که حق نقدی بیمه سهم بیمه گذار به صورت 40 درصد نقد و مابقی مدت دار اخذ گردد. که این فعالیت تاکنون باعث افزایش چشم‌گیری در میزان سطح بیمه‌ای شهرستان شده است.

13- خرید انار از باغداران سطح شهرستان با همکاری تشکل فعال در این زمینه که سبب گردید قیمت خریداری شده انار توسط دلالان به قیمت هر کیلو 8000 ریال به قیمت هر کیلو 12000-13000 ریال توسط تشکل طرف قرار داد صندوق برسد که 700 تن انار مرغوب و 300-400 تن انار ضایعاتی خریداری و پس از سورتینگ و بسته بندی به سردخانه منتقل و جهت مصرف بازار داخلی و صادرات آماده تحویل گردید.

14- برگزاری کارگروه های تخصصی جهت مشخص نمودن زنجیره‌های تولید موجود در سطح شهرستان و برسی حلقه‌ها و برقراری ارتباط بین آن ها. که زنجیره تولید شیر درحال بررسی و رفع موانع می‌باشد.

15- احیا تشکل‌های کشاورزی موجود در سطح شهرستان که به دلایل خاص دچار رکود و عدم فعالیت شده‌اند با برگزاری کارگروه‌های تخصصی با کارشناسان و مدیران این تشکل‌ها و استفاده از پتانسیل صندوق شهرستان جهت حل این موضوع.

16- راه اندازی فروشگاه اینترنتی جهت فروش محصول مرغوب و با کیفیت سهامداران عضو به صورت مستقیم به خریداران و مصرف کنندگان در سطح کل کشور و خارج از کشور. آدرس سامانه  WWW.AGRISELL.IR می باشد.

17افزایش سرمایه: صندوق اقدام به انجام اولین مرحله افزایش سرمایه به میزان 10میلیارد ریال نموده که با تحقق این امر میزان سرمایه صندوق به 35 میلیارد ریال رسیده است. 

بازدید

1190876
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
461
684
5393
1181580
12411
18756
1190876

امروز: ی، 01 بهمن 1396 -