توسعه کشاورزی ...

صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی سرایان با سرمایه گذاری در بخشهای مختلف و افزایش بهره وری به توسعه کشاورزی و دامداری و . . . منطقه کمک می کند.

ادامه مطلب

بهره وری . . .

صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی سرایان با استفاده از روشهای نوین با هدف افزایش بهره وری در بین کشاورزان و... تشکیل شده است .

ادامه مطلب

سرمایه گذاری ...

صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی سرایان با سرمایه گذاری یا مشارکت در بخشهای مختلف به کمک کشاورزان منطقه می شتابد.

ادامه مطلب

حل مشکل شیر تابستان در شهرستان سرایان

با توجه به مشکلات پیش روی دامداران و مراکز جمع‌آوری شیر در فصل تابستان، جمع آوری و تحویل شیر و تسویه حساب با کارخانه شیر یکی از مشکلات موجود در زنجیره تولید شیر شهرستان خصوصا در فصل تابستان می‌باشد. صندوق پس از بررسی زنجیره تولید شیر دو عامل مهم که منجر به بروز مشکل در زنجیره تولید شده‌اند را شناسایی کرد. این عوامل عبارتند از:

  • عدم تسویه حساب به موقع کارخانه شیر با مراکز جمع آوری شیر و دامداران (این کار در یک بازه 3ماهه و بیشتر توسط کارخانه انجام می‌شود) آن‌ها را با مشکل روبرو کرده است.
  • کارخانه‌های شیراطراف شهرستان به دلیل تولید بیش از حد ظرفیت کارخانه شیرشهرستان سرایان و عدم توانایی این کارخانه در فرایندسازی شیر، و نیز تولید شیر مازاد در فصل تابستان از تحویل گرفتن شیر مراکز جمع‌آوری شیر شهرستان سرایان در تابستان سرباز زده که خسارات سنگینی را به تولیدکننده و مراکز جمع‌آوری شیر وارد کرده است. 

پس از بررسی این موانع و برگزاری جلسات کارگروه تخصصی، تفاهم نامه‌ای با شرکت صنایع شیر سرایان بسته شد و مقرر گردید پس ازاعطای تسهیلات کم بهره، کارخانه شیر موظف است:

  • ابتدا بدهی‌های قبلی خود با مراکز جمع‌آوری شیر را تسویه نموده  و از این پس در یک بازه 30 روزه  با مراکز جمع آوری شیر تسویه حساب نماید.
  • همچنین شیر برگشتی سالم که توسط مراکز تحویل گیرنده شیر در اطراف شهرستان به دلایل مختلف در فصل تابستان  تحویل گرفته نشده است را از مراکز جمع‌آوری شیر و دامدار تحویل گرفته تا منجر به ضرر و زیان به مراکز جمع‌آوری شیر ودامداران نگردد.

قابل ذکر است، این طرح هم اکنون در حال اجرا است و اثرات خوبی به دنبال داشته است. در قدم‌های بعدی ان‌شاالله به دنبال افزایش قیمت شیر با راهکارهای پیش‌بینی شده خواهیم بود. امیدواریم با ورود به موقع و بجای صندوق‌ها در زنجیره‌های تولید و کمک به تولیدکنندگان، مشکلات بخش دامپروری و کشاورزی شهرستان روز به روز کمتر شده و شاهد رونق بخش کشاورزی شهرستان باشیم.

بازدید

1168046
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
184
566
3313
1160731
8337
15820
1168046

امروز: ج، 24 آذر 1396 -