توسعه کشاورزی ...

صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی سرایان با سرمایه گذاری در بخشهای مختلف و افزایش بهره وری به توسعه کشاورزی و دامداری و . . . منطقه کمک می کند.

ادامه مطلب

بهره وری . . .

صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی سرایان با استفاده از روشهای نوین با هدف افزایش بهره وری در بین کشاورزان و... تشکیل شده است .

ادامه مطلب

سرمایه گذاری ...

صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی سرایان با سرمایه گذاری یا مشارکت در بخشهای مختلف به کمک کشاورزان منطقه می شتابد.

ادامه مطلب

اجرای مدل ارائه خدمت زنجیره شیر در شهرستان سرایان

پس از آسیب شناسی زنجیره تولید شیر در شهرستان و مشخص نمودن حلقه‌های این زنجیره و بررسی موانع موجود دو عامل عمده که سبب بروز مشکل در زنجیره تولید شیر می‌شدند شناسایی شد. این عوامل عبارتند از:

  1. عدم پرداخت به موقع وجه شیر توسط کارخانه ،به مراکز جمع آوری شیرو عدم تسویه حساب به موقع مراکز با دامداران
  2. عدم تحویل شیر از مراکز جمع آوری در فصل تابستان به دلیل افزایش تولید شیر توسط کارخانه

پس از ترسیم مدل ارائه خدمت و نحوه ورود صندوق به این زنجیره که شامل کارخانه شیر، مراکز جمع‌آوری، دامدار و صندوق می باشد، مقرر گردید با توجه به تولید روزانه 8 تن شیر در شهرستان این مدل اجرایی گردد؛ بدین صورت که پس از تحویل شیر توسط دامداران به مراکز جمع‌آوری شیر، لیست افراد بر اساس صورت وضعیت آماده شده توسط صندوق (بر مبنای نام، نام خانوادگی، شماره حساب و میزان تحویل شیر به صورت روزانه) از مراکز به صندوق تحویل و پس از بررسی و تایید کارخانه شیر، پول شیر به حساب مراکز توسط صندوق واریز گردد. لازم به ذکر است برداشت پول از حساب روز شمار افتتاح شده در بانک توسط کارخانه بوده که بوسیله صندوق  با اعلام به بانک و با تایید کارخانه انجام می‌گردد. مراکز نیز متعهد گردیدند بر اساس قرارداد فی مابین، 15 روزه با دامداران تحویل دهنده شیر تسویه حساب نموده و پس از آن در یک بازه 3 ماهه پول واریز شده به حساب مراکز توسط کارخانه به صندوق برگشت داده شود. کارخانه نیز متعهد گردید شیر تابستان را به هر میزان از مراکز تحویل بگیرد. صندوق جهت اجرای این مدل از محل منابع داخلی به میزان 3میلیارد ریال و از محل منابع بانکی به میزان 4میلیارد ریال هزینه نموده است.

مزایای انجام این مدل:

  1. احیاء تشکلها
  2. تسویه حساب به موقع   از( 3 ماه به 15 روز)
  3. کامل بودن زنجیره شیر به دلیل وجود کارخانه شیر در خود شهرستان 

بازدید

1168044
امروز
دیروز
هفته جاری
هفته گذشته
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
182
566
3311
1160731
8335
15820
1168044

امروز: ج، 24 آذر 1396 -